Tiliros®

1 tabl. zawiera 600 mg kwiatostanu lipy, 100 mg kwiatu róży i 40 mg kwasu askorbowego. Zawiera nie mniej niż 3,5 mg flawonoidów w przeliczeniu na kwercetynę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Tiliros® 15 szt., tabl. do ssania

Ascorbic acid,

Rosa sp.,

Tilia sp.

2019-04-05

Działanie

Preparat pochodzenia naturalnego o skojarzonym działaniu składników. Śluz zawarty w kwiatostanie lipy łagodzi podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Kwiat róży i dodatek witaminy C uzupełniają niedobór wit. C, który powstaje w przebiegu chorób przeziębieniowych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 4-6 tabl. dziennie. Dzieci: 3-4 tabl. dziennie. Tabletki należy powoli ssać.

Wskazania

Wspomagająco w podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej gardła (w początkowym okresie przeziębienia) i w suchym kaszlu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu (w tym na miód i produkty pszczele). Nietolerancja fruktozy. Pleśniawki w jamie ustnej. Choroba glutenowa (celiakia).

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości.

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone.

Preparat zawiera substancję: Ascorbic acid, Rosa sp., Tilia sp.

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."