Thealoz Duo Gel

100 g żelu zawiera: 3 g trehalozy, 0,15 g hialuronianu sodu oraz 0,25 g karbomeru.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Thealoz Duo Gel 30 poj., żel do oczu

Hyaluronate sodium,

Carbomer,

Trehalose

32.49 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat zawiera trehalozę o działaniu ochronnym, antyoksydacyjnym i nawilżającym powierzchnię oka, hialuronian sodu poprawiający uwodnienie tkanek i nawilżenie powierzchni oka oraz karbomer, który pozwala na przedłużone utrzymywanie się preparatu na powierzchni oka. Preparat jest hypotonicznym płynnym żelem o neutralnym pH. Nie zawiera środków konserwujących.

Dawkowanie

1 kropla do każdego oka 1-4 razy dziennie. Ostatnią w ciągu dnia dawkę żelu najlepiej zakroplić wieczorem, bezpośrednio przed snem. Wyrzucić pojemnik jednodawkowy po zastosowaniu, nawet jeśli zawiera niewykorzystane resztki preparatu. W przypadku stosowania innych kropli do oczu zachować co najmniej 15-minutową przerwę, a preparat zastosować jako ostatni. W przypadku noszenia soczewek kontaktowych należy zdjąć je przed zastosowaniem preparatu. Po jego użyciu należy odczekać co najmniej 30 min przed założeniem soczewek.

Wskazania

Ochrona, regulacja stopnia uwodnienia tkanek i nawilżenie oka w terapii zespołu suchego oka o przebiegu umiarkowanym do ciężkiego. Dyskomfort, pieczenie i podrażnienie oka spowodowane przez czynniki zewnętrzne, takie jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, pył, słoneczna lub mroźna pogoda, suche powietrze, klimatyzacja, podróże samolotem, długotrwała praca przed monitorem komputerowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Niepożądane działanie

Może wystąpić łagodne podrażnienie oczu.

Cena

Thealoz Duo Gel, cena 100% 32.49 zł

Preparat zawiera substancję: Hyaluronate sodium, Carbomer, Trehalose

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."