Thealoz Duo

1 ml kropli zawiera 3 mg trehalozy i 1,5 mg hialuronianu sodu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Thealoz Duo 10 ml, krople do oczu

Hyaluronate sodium,

Trehalose

27.99 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat zawiera trehalozę o działaniu ochronnym, antyoksydacyjnym i nawilżającym powierzchnię oka oraz hialuronian sodu poprawiający uwodnienie i nawilżenie powierzchni rogówki. Ponadto, właściwości bioadhezyjne hialuronianu sodu zapewniają lepsze przyleganie preparatu do powierzchni oka, co przynosi długotrwałą ulgę dla oczu i skraca czas gojenia nabłonka rogówki. Preparat nie zawiera środków konserwujących.

Dawkowanie

1 kropla do każdego oka 4-6 razy dziennie. W przypadku stosowania innych kropli do oka zachować co najmniej 10-minutową przerwę.

Wskazania

Ochrona, regulacja stopnia uwodnienia tkanek i nawilżenie oka w terapii zespołu suchego oka o przebiegu umiarkowanym do ciężkiego. Dyskomfort, pieczenie i podrażnienie oka spowodowane przez czynniki zewnętrzne, takie jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, pył, słoneczna lub mroźna pogoda, suche powietrze, klimatyzacja, podróże samolotem, długotrwała praca przed monitorem komputerowym. Preparat może być stosowany przez użytkowników soczewek kontaktowych, niezależnie od typu soczewek.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Niepożądane działanie

Rzadko może wystąpić łagodne podrażnienie oczu.

Cena

Thealoz Duo, cena 100% 27.99 zł

Preparat zawiera substancję: Hyaluronate sodium, Trehalose

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."