Thealoz

3% roztwór trehalozy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Thealoz but. 10 ml, krople do oczu, roztwór

Trehalose

27.99 zł 2019-04-05

Działanie

Zawarta w preparacie trehaloza ma działanie ochronne, antyoksydacyjne i poprawiające uwodnienie tkanek. Ponadto chroni i stabilizuje błony komórkowe przez zapobieganie przemianom białek i degradacji lipidów. Preparat jest roztworem izotonicznym o obojętnym pH, nie zawiera środków konserwujących.

Dawkowanie

1 kroplę wkraplać do worka spojówkowego oka tak często, jak jest to konieczne w ciągu dnia. Preparat może być stosowany podczas noszenia soczewek kontaktowych. Jeżeli pacjent stosuje więcej niż jeden preparat do oczu, to każdy z tych preparatów należy podawać z zachowaniem co najmniej 10-minutowej przerwy.

Wskazania

Objawy suchego oka (dyskomfort, kłucie, podrażnienie) i zmęczenia oczu spowodowanego przez czynniki zewnętrzne, takie jak: wiatr, dym, zanieczyszczenia, pył, suche, gorące powietrze, klimatyzacja, podróże samolotem, długotrwała praca przed monitorem komputerowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Niepożądane działanie

Rzadko może wystąpić łagodne podrażnienie oczu.

Cena

Thealoz, cena 100% 27.99 zł

Preparat zawiera substancję: Trehalose

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."