Tasectan

Kapsułki zawierają taninian żelatyny, skrobię kukurydzianą i stearynian magnezu. Proszek zawiera taninian żelatyny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Tasectan 20 saszetek, proszek 29.15 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny, którego skład został opracowany w celu kontrolowania i łagodzenia objawów biegunki o różnej etiologii, takich jak napięcie powłok brzusznych i częste wypróżnienia. Preparat stosowany w celu przywrócenia fizjologicznych funkcji ścian jelita. Czas jego działania wynosi 12 h. Taninian żelatyny, nie ulega zmianie w żołądku i działa poprzez tworzenie warstwy chroniącej błonę śluzową jelita, zmniejszając częstotliwość i czas trwania zdarzeń biegunki.

Dawkowanie

Doustnie, do ustąpienia objawów. Dorośli: 1-2 kaps. co 4-6 h popijając wodą. Dzieci do 3 lat: 1 saszetka co 6 h. Dzieci w wieku 3-14 lat: 1-2 saszetki co 6 h. Zaleca się picie dużej ilości płynów i dietę zwykle stosowaną w leczeniu biegunki (nawadnianie doustne).

Wskazania

Łagodzenie objawów biegunki o różnej etiologii, takich jak napięcie powłok brzusznych i częste wypróżnienia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży lub w pierwszych miesiącach karmienia piersią. Przed zastosowaniem zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Cena

Tasectan, cena 100% 29.15 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."