Tanno Hermal Krem

100 g kremu zawiera 1 g syntetycznej taniny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Tanno Hermal Krem 50 g, krem 30.01 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat dzięki działaniu ściągającemu zawartej w nim syntetycznej taniny wykazuje działanie wysuszające oraz wzmacniające barierę naskórkową. Syntetyczna tanina tworzy barierę ochronną na chorobowo zmienionych powierzchniach skóry. Wysuszenie objętych stanem zapalnym, sączących obszarów skóry oraz związane z tym tworzenie się strupów, pozbawia bakterie i grzyby pożywienia co przyczynia się do zahamowania dalszego rozprzestrzeniania infekcji skóry. Dodatkowym efektem wysuszania i skutkiem działania bariery ochronnej jest zmniejszenie nasilenia uczucia świądu oraz złagodzenie podrażnień skóry. Krem posiada emoliencyjne podłoże dzięki czemu nawilża zmienioną zapalnie skórę.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Stosować na zmiany skórne 2 razy dziennie. W razie konieczności możliwe jest częstsze użycie wyrobu. Krem stosuje się do momentu zagojenia zmienionych powierzchni skóry. Jeśli objawy nie ulegną poprawie lub pogorszą się w ciągu 1-2 tyg. stosowania wyrobu, należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania

W celu wzmocnienia bariery naskórkowej w zapalnych, sączących i swędzących powierzchownych zmianach skóry. W różnego rodzaju wypryskach, np. w atopowym zapaleniu skóry, w egzemie rąk, w tym w zmianach skórnych występujących we wrażliwych miejscach ciała, takich jak twarz, pachwiny, okolice intymne i fałdy skórne. Polecany również w łagodzeniu swędzącej wysypki skórnej. Krem pomaga łagodzić podrażnienia występujące w okolicy pieluszkowej, u dorosłych, dzieci i niemowląt.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

W związku z możliwymi podrażnieniami oczu, zaleca się ostrożność podczas stosowania kremu. Alkohol cetylowy i glikol propylenowy mogą wywołać miejscowe podrażnienie skóry (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Niepożądane działanie

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości skórnej. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić łagodne podrażnienia skóry - takie jak pieczenie, zaczerwienienie i swędzenie.

Ciąża i laktacja

Krem może być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Cena

Tanno Hermal Krem, cena 100% 30.01 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."