Taninal

1 tabl. zawiera 500 mg białczanu taniny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Taninal 20 szt., tabl.

Tannin

9.07 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat działa przeciwbiegunkowo i bakteriostatycznie. Po podaniu doustnym tanina uwalniana jest w środowisku jelita cienkiego pod wpływem enzymu trawiennego pankreatyny. Uwolnione garbniki działają miejscowo w obrębie przewodu pokarmowego.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1-2 tabl. 3 razy na dobę. Dzieci powyżej 4 lat i młodzież do 18 lat: 1/2-1 tabl. 2-3 razy na dobę. Sposób podania. Tabletkę po zażyciu popić wodą, przyjmować między posiłkami, do czasu ustąpienia objawów.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w biegunkach i zatruciach pokarmowych. Preparat przeznaczony dla dzieci powyżej 4 lat, młodzieży i dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na białczan taniny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 4 lat.

Niepożądane działanie

Rzadko: nudności, wymioty.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak badań klinicznych, w ciąży i okresie karmienia piersią stosować tylko wtedy, gdy korzyści dla matki przewyższają nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu lub karmionego dziecka.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie należy stosować preparatu równocześnie z innymi lekami. Pomiędzy przyjęciem preparatu i innych leków powinno upłynąć co najmniej 2 godziny.

Cena

Taninal, cena 100% 9.07 zł

Preparat zawiera substancję: Tannin

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."