Tabletki uspokajające Labofarm®

1 tabl. zawiera 170 mg korzenia kozłka, 50 mg szyszek chmielu, 50 mg liścia melisy, 50 mg ziela serdecznika. 1 tabl. zawiera nie mniej niż 0,15 mg kwasów walerenowych.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Tabletki uspokajające Labofarm® 150 szt., tabl.

Humulus lupulus,

Melissa officinalis,

Valeriana officinalis,

Leonurus cardiaca

35.66 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat pochodzenia naturalnego o działaniu uspokajającym i łagodzącym stany napięcia nerwowego. Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli, młodzież powyżej 12 lat: 2 tabl. 3 razy dziennie. W trudnościach z zasypianiem: 2 tabl. 0,5-1 h przed snem lub dodatkowo 2 tabl. wieczorem. Lek popić wystarczającą ilością płynu.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w przejściowych, łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz okresowych trudnościach w zasypianiu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Preparat nie powoduje lekozależności. Alkohol może nasilać działanie preparatów z korzeniem kozłka. Ze względu na obecność serdecznika istnieje możliwość wystąpienia nadwrażliwości na promieniowanie UV oraz z uwagi na jego właściwości hamujące krzepliwość należy zaprzestać stosowania preparatu, na co najmniej 2 tyg. przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

Niepożądane działanie

Dotychczas nie stwierdzono. Ze względu na zawartość korzenia kozłka możliwe jest wystąpienie objawów żołądkowo-jelitowych (mdłości, dolegliwości skurczowe).

Ciąża i laktacja

Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Nie zaleca się stosowania leku na 2 h przed prowadzeniem pojazdów w godzinach nocnych i przez osoby zmęczone, z uwagi na właściwości sprzyjające zasypianiu.

Interakcje

Preparat może nasilać działanie leków o działaniu depresyjnym na OUN oraz wykazywać interakcje z lekami hamującymi krzepnięcie.

Cena

Tabletki uspokajające Labofarm®, cena 100% 35.66 zł

Preparat zawiera substancję: Humulus lupulus, Melissa officinalis, Valeriana officinalis, Leonurus cardiaca

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."