Tabletki tonizujące Labofarm®

1 tabl. zawiera 150 mg kwiatostanu głogu, 30 mg owocu głogu, 100 mg ziela serdecznika, 40 mg ziela nostrzyka. 1 tabl. zawiera 0,02-0,5 mg kumaryn i nie mniej niż 1,25 mg flawonoidów w przeliczeniu na hiperozyd.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Tabletki tonizujące Labofarm® 90 szt., tabl.

Crataegus sp.,

Melilotus sp.,

Leonurus cardiaca

31.62 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.  

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 2 tabl. 2-3 razy dziennie przed jedzeniem. Nie przekraczać dawki dobowej 6 tabl. (3 mg kumaryn na dobę).

Wskazania

Tradycyjnie jako lek wspomagający pracę serca i układu krążenia (w przypadku braku obrzęków, zwłaszcza w okolicy kończyn dolnych, oraz kiedy stosowanie innych leków nie jest konieczne).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować z lekami obniżającymi krzepliwość krwi oraz u pacjentów z chorobami wątroby.

Środki ostrożności

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u dzieci. Należy poinformować pacjenta, że w przypadku pojawienia się bólu w okolicy serca promieniującego w kierunku ramion, bólu w górnej części jamy brzusznej, w okolicy szyi, obrzęków (zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych) oraz wystąpienia duszności, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

Możliwe jest wystąpienie dolegliwości żołądkowo-jelitowych i reakcji alergicznych.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u kobiet w okresie ciąży i karmienia. Brak danych na temat wpływu leku na płodność.

Interakcje

Preparat może wywoływać interakcje z lekami przeciwkrzepliwymi.

Cena

Tabletki tonizujące Labofarm®, cena 100% 31.62 zł

Preparat zawiera substancję: Crataegus sp., Melilotus sp., Leonurus cardiaca

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."