Szałwia fix

1 saszetka zawiera: 1,2 g liścia szałwii.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Szałwia fix 30 saszetek 1,2 g, zioła do zaparzania w saszetkach

Salvia officinalis

6.25 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat roślinny przeznaczony do tradycyjnego stosowania, jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: 2 saszetki szałwii zalać 0,5 szkl. (około 100 ml) wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem przez około15 min. Do płukania jamy ustnej i gardła: stosować przygotowany napar kilka razy na dobę. Preparat nie powinien być stosowany na błonę śluzową dłużej niż 1 tydz. Do okładów: stosować jałowe gaziki nasączone przygotowanym naparem, przykładając na skórę 2-4 razy na dobę. Średni czas stosowania na skórę wynosi ok. 2 tyg. Doustnie. W zaburzeniach trawiennych: Dorośli 1 saszetkę szałwii zalać 0,5 szkl. (około 100 ml) wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem przez około 15 min. Pić 3 razy na dobę po 0,5 szkl. naparu. W nadmiernym poceniu: Dorośli 1-2 saszetki szałwii zalać 1 szkl. (około 200 ml) wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem przez około15 min. Pić 1 raz na dobę po 1 szkl. (około 200 ml) naparu. Pić zawsze świeżo przygotowany napar. Nie przekraczać zalecanych dawek. Spożycie tujonu nie powinno przekraczać 5,0 mg/dobę. Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat nie jest zalecane. Preparat nie powinien być stosowany dłużej niż przez 2 tyg. W przypadku utrzymywania się objawów podczas stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany: miejscowo - do płukania w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła lub w postaci okładów w łagodnych stanach zapalnych skóry. Doustnie - w objawowym leczeniu umiarkowanych zaburzeń trawiennych objawiających się zgagą i wzdęciami lub w nadmiernej potliwości.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną.

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Niepożądane działanie

Nie są znane.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i podczas karmienia piersią.

Uwagi

Preparat może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Wrażliwi pacjenci nie powinni prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn po przyjęciu leku.

Interakcje

Brak doniesień. Nie zaleca się stosowania przetworów z liści szałwii z lekami działających poprzez receptor GABA (np. barbiturany, benzodiazepiny).

Cena

Szałwia fix, cena 100% 6.25 zł

Preparat zawiera substancję: Salvia officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."