Systane® Ultra

Krople zawierają: glikol polietylenowy 400, glikol propylenowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Systane® Ultra but. 10 ml, krople do oczu 39.12 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat do nawilżania powierzchni oka w postaci kropli, które aktywnie tworzą na powierzchni rogówki cienką, ochronną warstwę żelu. Preparat zapewnia długo utrzymujące się nawilżenie gałki ocznej.

Dawkowanie

1 kropla do każdego worka spojówkowego w miarę potrzeby, niezależnie od pory dnia. W przypadku użytkowników soczewek kontaktowych: wprowadzić 1-2 krople preparatu do worka spojówkowego i pomrugać 2-3 razy, stosować podczas noszenia soczewek kontaktowych, także przed ich założeniem lub po zdjęciu.

Wskazania

Łagodzenie objawów suchego oka, takich jak: uczucie pieczenia i podrażnienie. Użytkownicy soczewek kontaktowych mogą stosować preparat do nawilżania lub przywracania wilgotności soczewek kontaktowych z hydrożelu silikonowego lub miękkich (hydrofilnych) soczewek kontaktowych do noszenia codziennego, przedłużonego lub do jednorazowego użycia oraz w celu zmniejszenia dyskomfortu związanego z noszeniem soczewek kontaktowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Nie należy moczyć ani dezynfekować soczewek kontaktowych w preparacie. W preparacie zastosowano substancję konserwującą - polyquad (chlorek polidronium) w stężeniu 0,001%. Preparat może być stosowany do 6 miesięcy po otwarciu butelki.

Cena

Systane® Ultra, cena 100% 39.12 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."