Syrop z sulfogwajakolem Galena

Preparat zawiera sulfogwajakol. Preparat zawiera sacharozę i etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Syrop z sulfogwajakolem Galena but. 125 g, syrop

Sulfogaiacol

6.9 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu wykrztuśnym, które polega na odruchowym zwiększaniu wydzielania śluzu oskrzelowego oraz stymulowaniu odruchu kaszlowego.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 rż.: 10 ml 3 razy na dobę. Dzieci 6-12 lat: 5 ml 3 razy na dobę. Lek przyjmować po posiłku, nie przyjmować bezpośrednio przed snem. W przypadku pominięcia dawki nie stosować dawki podwójnej.

Wskazania

Stany utrudnionego odkrztuszania, występujące w łagodnych stanach zapalnych układu oddechowego (np. w przeziębieniach).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki leku. Choroba wrzodowa lub stany zapalne w obrębie przewodu pokarmowego. Dzieci poniżej 6 rż.

Środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z chorobą wątroby, chorobą alkoholową, padaczką, cukrzycą i astmą oskrzelową. Lek zawiera etanol - ok. 8,8% v/v, tzn. ok. 350 mg na 5 ml syropu. Lek zawiera sacharozę - osoby z dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy nie powinny stosować preparatu.

Niepożądane działanie

Rzadko mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe: nudności, wymioty, biegunka, podrażnienie przewodu pokarmowego, senność, bóle głowy oraz w sporadycznych przypadkach wysypka skórna.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i podczas karmienia piersią (brak danych).

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu, lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Interakcje

Sulfogwajakol nie powinien być łączony z lekami hamującymi odruch kaszlowy, z uwagi na wzajemne znoszenie się działań terapeutycznych.

Cena

Syrop z sulfogwajakolem Galena, cena 100% 6.9 zł

Preparat zawiera substancję: Sulfogaiacol

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."