Syrop prawoślazowy alte forte 6 cz. korzenia prawoślazu

100 g syropu zawiera 36 g maceratu z 6 g korzenia prawoślazu lekarskiego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Syrop prawoślazowy alte forte 6 cz. korzenia prawoślazu but. 125 g, syrop

Althaea officinalis

4.27 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu osłaniającym błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Łagodzi stany zapalne i podrażnienia. Śluz prawoślazu tworzy roztwory koloidalne, które pokrywają błony śluzowe cienką warstwą i działają na nie ochronnie. Ponadto śluz, działa osłaniająco na zmienioną zapalnie, przekrwioną, rozpulchnioną błonę śluzową gardła oraz zmniejsza podrażnienie receptorów kaszlu i częstotliwość odruchu kaszlowego.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież od 13 rż.: 10 ml syropu do 6 razy na dobę. Dzieci powyżej 6 rż.: 5 ml do 5 razy na dobę; 3-6 rż.: 5 ml do 3 razy na dobę.

Wskazania

Pomocniczo w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła: chrypka, kaszel np. w przebiegu przeziębienia oraz pomocniczo w podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, w tym na kwas benzoesowy.

Środki ostrożności

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u dzieci. Ze względu na zawartość kwasu benzoesowego zaleca się zachowanie ostrożności u chorych z astmą. Ze względu na zawartość sacharozy, preparatu nie należy stosować u pacjentów z nietolerancją fruktozy, niedoborem sacharazy-izomaltazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Niepożądane działanie

U osób szczególnie wrażliwych na kwas benzoesowy może wystąpić pobudzone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u kobiet ciężarnych i karmiących piersią.

Cena

Syrop prawoślazowy alte forte 6 cz. korzenia prawoślazu, cena 100% 4.27 zł

Preparat zawiera substancję: Althaea officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."