Syrop prawoślazowy alte®

100 g syropu zawiera 36 g wodnego maceratu z 5 g korzenia prawoślazu lekarskiego. Preparat zawiera etanol, sacharozę i kwas benzoesowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Syrop prawoślazowy alte® but. 350 g, syrop

Althaea officinalis

3.42 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat działa osłaniająco na błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodzi stany zapalne i podrażnienia.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież ≥13. rż.: 10 ml do 6 razy na dobę. Dzieci 6-12. rż.: 5 ml do 5 razy na dobę. Dzieci 3-6. rż.: 5 ml do 3 razy na dobę.

Wskazania

Preparat tradycyjnie stosowany w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła: chrypka, kaszel, np. w przebiegu przeziębienia oraz w podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, w tym na kwas benzoesowy.

Środki ostrożności

Należy zachować ostrożność u pacjentów z astmą, ze względu na zawartość kwasu benzoesowego. Preparat zawiera etanol (nie więcej niż 1% v/v). Preparat zawiera sacharozę - preparatu nie należy stosować u pacjentów z nietolerancją fruktozy, niedoborem sacharazy-izomaltazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy oraz należy zachować ostrożność u pacjentów z cukrzycą.

Niepożądane działanie

U osób szczególnie wrażliwych na kwas benzoesowy może wystąpić pobudzone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w ciąży i podczas karmienia piersią.

Cena

Syrop prawoślazowy alte®, cena 100% 3.42 zł

Preparat zawiera substancję: Althaea officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."