Syrop islandzki na kaszel

Preparat zawiera wyciąg z porostu islandzkiego, siarczan cynku, aromat miętowy. Substancje słodzące: sorbitol, fruktoza.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Syrop islandzki na kaszel 200 ml, syrop 15.49 zł 2019-04-05

Działanie

Syrop w delikatny sposób łagodzi dolegliwości związane z infekcją górnych dróg oddechowych, przebiegających z kaszlem. Porost islandzki zawiera substancje działające ochronnie na błony śluzowe, tworzy warstwę ochronną na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła. Cynk pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci w wieku 1-8 lat: 5 ml (1 łyżeczka) 2 razy na dobę. Dzieci i młodzież w wieku 8-16 lat: 5 ml (1 łyżeczka) 3-4 razy na dobę. Dorośli: 10 ml (2 łyżeczki) 3-4 razy na dobę. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. W przypadku braku poprawy po ok. 14 dniach, należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Wskazania

Syrop na kaszel dla dzieci powyżej 1 rż.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Po otwarciu butelki, syrop można stosować przez 14 dni.

Cena

Syrop islandzki na kaszel, cena 100% 15.49 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."