Sylimarol® Vita 150

1 kaps. zawiera 214,3 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu plamistego (nie mniej niż 150 mg flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę), 10 mg witaminy B1, 4 mg witaminy B2, 10 mg witaminy B6, 10 mg witaminy PP i 4 mg pantetonianu wapnia. Kapsułki zawierają laktozę, indygotynę E 132, żółcień chinolinową E 104.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Sylimarol® Vita 150 30 szt., kaps. twarde

Nicotinamide,

Pantothenate calcium,

Pyridoxine hydrochloride,

Riboflavin,

Silybum marianum,

Silymarin,

Thiamine hydrochloride

20.52 zł 2019-04-05

Działanie

Tradycyjny lek roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Uważa się, że flawonolignany zawarte w wyciągu wykazują działanie ochronne na komórki wątroby przez uszczelnienie błon komórkowych, co utrudnia przenikanie substancji toksycznych do wnętrza hepatocytów.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 kaps. 2 razy dziennie, po posiłku. Preparat wymaga systematycznego stosowania przez ok. 2-4 tyg. Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem, który może przedłużyć leczenie do np. 6 miesięcy.

Wskazania

Wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężko strawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub rośliny z rodziny Compositae/Asteraceae.

Środki ostrożności

Lek nie powinien być zalecany do leczenia ostrych zatruć. Nie przeprowadzono badań dotyczących stosowania sylimaryny u dzieci, dlatego nie zaleca się podawania preparatu dzieciom poniżej 12 lat. Ze względu na zawartość laktozy, lek nie powinien być stosowany u pacjentów w rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktozy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Niepożądane działanie

Może wystąpić łagodne działanie przeczyszczające oraz inne przejściowe, łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe (częstość nieznana).

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie należy stosować preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Sylimarol® Vita 150, cena 100% 20.52 zł

Preparat zawiera substancję: Nicotinamide, Pantothenate calcium, Pyridoxine hydrochloride, Riboflavin, Silybum marianum, Silymarin, Thiamine hydrochloride

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."