Sutricon

Żel silikonowy (200g/m2) oraz elastyczna siatka poliuretanowa o grubości 50 µm.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Sutricon 5 szt., plastry 129.0 zł 2019-04-05

Działanie

Plastry silikonowe do pielęgnacji blizn. Posiadają właściwości zbliżone do zdrowej ludzkiej skóry (pod względem elastyczności, przepuszczalności tlenu i opóźniania procesu utraty wilgoci), co sprawia, że redukują dyskomfort w postaci bólu i swędzenia skóry oraz łagodzą uczucie ciągnięcia skóry. Zmniejszają bliznę i poprawiają jej wygląd. Charakteryzują się doskonałą przyczepnością, dzięki czemu możliwa jest wielokrotna aplikacja. Mogą być stosowane przez alergików, na wszystkie obszary skóry (także wrażliwe).

Dawkowanie

Zewnętrznie. Plastry przeznaczone są dla dorosłych i dla dzieci od 6 m.ż. Plastry można stosować od razu po zdjęciu szwów lub po zamknięciu rany. Przed użyciem należy dokładnie oczyścić i osuszyć bliznę. W celu dopasowania wielkości plastra do powierzchni blizny, możliwe jest jego docięcie w dowolny sposób. Plaster należy zmieniać średnio co 3-5 dni, jednak najlepsze efekty uzyskuje się, wymieniając plaster co 24 h. Raz na dobę należy odkleić plaster na godzinę, umyć skórę oraz osuszyć bliznę.

Wskazania

W leczeniu różnych rodzajów blizn: pooperacyjnych, pooparzeniowych, po cesarskim cięciu, pourazowych i innych. Zapobieganie nieprawidłowemu bliznowaceniu. Zmniejszanie widoczności blizn świeżych i dojrzałych (powstałych nawet przed 10 laty).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Cena

Sutricon, cena 100% 129.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."