Sutricon

Silikon farmaceutyczny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Sutricon tuba 15 ml, żel silikonowy 29.49 zł 2019-04-05

Działanie

Silikonowy żel do pielęgnacji blizn. Żel szybko wysycha, tworząc na powierzchni skóry elastyczną, niewidoczną powłokę, która utrzymuje odpowiedni stopień nawilżenia skóry i chroni powierzchnię blizny przed czynnikami zewnętrznymi. Żel poprawia wygląd nowych i istniejących już blizn. Pozostawia na skórze efekt matowego wykończenia, co jest szczególnie ważne w okolicach twarzy. Regularnie stosowany zmniejsza, rozjaśnia oraz wygładza blizny. Dodatkowo zmniejsza ryzyko powstawania bliznowców i blizn przerostowych.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Stosowanie żelu powinno się rozpocząć jak najszybciej po zagojeniu rany lub zdjęciu szwów. Na dokładnie umytą i osuszoną powierzchnię blizny nanieść niewielką ilość żelu. Kolistymi ruchami delikatnie masować powierzchnię blizny przez około 2-3 min. Rozcierać bliznę, lekko uciskając ją opuszkami palców. Stosować co najmniej 2 razy dziennie.

Wskazania

Codzienna pielęgnacja: blizn pooperacyjnych, blizn pooparzeniowych i powstałych po urazach, blizn przerostowych i keloidów (bliznowców), blizn potrądzikowych, rozstępów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Cena

Sutricon, cena 100% 29.49 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."