Sudocrem

Preparat zawiera: lanolinę, tlenek cynku, benzoesan benzylu, cynamonian benzylu, alkohol benzylowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Sudocrem 400 g, krem 52.52 zł 2019-04-05

Działanie

Krem barierowo-ochronny o działaniu łagodzącym podrażnienia i świąd skóry. Chroni skórę przed substancjami drażniącymi (np. mocz i kał) oraz wspomaga i przyspiesza proces regeneracji.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci. Należy nakładać tylko cienką warstwę kremu, ponieważ nałożenie większej ilości preparatu nie zwiększa jego skuteczności. Należy wmasowywać krem małymi ruchami kolistymi do czasu, gdy krem pozostanie na skórze jako cienka przezroczysta warstwa. Jeżeli nałożona ilość nie pokryje całej powierzchni objętej podrażnieniem skóry, można nałożyć odrobinę więcej kremu. Jeżeli skóra po rozprowadzeniu kremu jest biaława, znaczy że nałożono zbyt dużą jego ilość. Preparat powinien być stosowany przy każdej zmianie pieluszki.

Wskazania

Preparat do stosowania w celu ochrony i pielęgnacji skóry u dzieci i dorosłych z problemami skórnymi. Stosowany jest w: zapobieganiu i łagodzeniu skutków odpieluszkowego odparzenia skóry, pielęgnacji skóry narażonej na odparzenia, odleżynach, otarciach.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Unikać kontaktu preparatu z oczami.

Cena

Sudocrem, cena 100% 52.52 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."