Succus Farfarae PhytoPharm

100 ml płynu zawiera 100 ml soku ze świeżych liści podbiału (1:1); rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96 % (V/V). Zawartość etanolu w preparacie: 25-35% (V/V).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Succus Farfarae PhytoPharm but. 100 ml, płyn doustny

Tussilago farfara

10.81 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat stosowany tradycyjnie, którego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie jego stosowania i doświadczeniu. Wyciąg z liści podbiału zawiera substancje śluzowe, które posiadają właściwości ochronne na błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodzą kaszel.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież od 12 lat: 2,5-5 ml preparatu 3 razy dziennie rozcieńczonego w niewielkiej ilości płynu. Nie stosować dłużej niż 4-6 tyg. w ciągu roku.

Wskazania

Tradycyjnie w lekkich stanach nieżytowych górnych dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na liść podbiału lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Astraceae, dawniej złożonych - Compositae), np. rumianek, arnikę. Nie stosować u kobiet w ciąży, karmiących i dzieci do 12. rż.

Środki ostrożności

Dawka jednorazowa preparatu 2,5 ml zawiera 0,7 g etanolu co odpowiada 7,4 ml wina i 17,8 ml piwa; dawka 5 ml zawiera 1,4 g etanolu, co odpowiada 14,8 ml wina i 35,6 ml piwa. Preparat może powodować szkodliwe działanie u osób uzależnionych od alkoholu. Ze względu na zawartość etanolu preparat może być szkodliwy dla kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci, a także osób z grupy wysokiego ryzyka, takich jak: pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczką.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Bezpośrednio po zastosowaniu preparatu alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Z tego względu nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych bezpośrednio po przyjęciu preparatu - należy zachować co najmniej 30 min przerwę.

Cena

Succus Farfarae PhytoPharm, cena 100% 10.81 zł

Preparat zawiera substancję: Tussilago farfara

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."