Succus Betulae PhytoPharm

100 ml preparatu zawiera 100 ml soku ze świeżych liści brzozy (1:1); rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96% (V/V), woda. Zawartość etanolu w preparacie 50-60% (V/V).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Succus Betulae PhytoPharm but. 100 ml, płyn doustny

Betula sp.

11.31 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat pochodzenia naturalnego o działaniu saluretycznym, spazmolitycznym i przeciwgorączkowym.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2,5 ml preparatu 3 razy dziennie w niewielkiej ilości płynu. W trakcie leczenia wymagane jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, w celu zwiększenia ilości wydalanego moczu. Preparaty zawierające liść brzozy można stosować przez okres 2-4 tyg. Jeżeli w trakcie stosowania preparatu objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat z powodu braku wystarczających badań w tej grupie wiekowej.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany jako lek wspomagający w łagodnych dolegliwościach dróg moczowych, zwiększający ilość wydalanego moczu i poprawiającyprzepływ w drogach moczowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na pyłki brzozy lub substancję czynną. Nie należy stosować leku w przypadku, gdy zalecane jest ograniczenie przyjmowania płynów (np. w niektórych chorobach serca lub nerek).

Środki ostrożności

Jeżeli w czasie stosowania preparatu, objawy nie ustępują lub pojawią się: gorączka, bolesne lub utrudnione oddawanie moczu, bóle skurczowe lub krew w moczu, należy zwrócić się do lekarza. Osoby z chorobami serca lub nerek powinny zasięgnąć opinii lekarza przed przyjęciem leku. Dawka jednorazowa preparatu 2,5 ml zawiera 1,1 g etanolu, co odpowiada ok. 12 ml wina i 28 ml piwa. Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się stosowania leku przy uszkodzeniu wątroby, alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniach mózgu, przy chorobach umysłowych.

Niepożądane działanie

Częstośc nieznana: nudności, wymioty, biegunka, świąd, wysypka, pokrzywka, katar sienny.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu bezpośrednio po zastosowaniu preparatu alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Z tego względu nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych bezpośrednio po przyjęciu preparatu - należy zachować co najmniej 30 min przerwę.

Cena

Succus Betulae PhytoPharm, cena 100% 11.31 zł

Preparat zawiera substancję: Betula sp.

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."