Structum

1 kaps. zawiera 500 mg siarczanu chondroityny w postaci soli sodowej.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Structum 60 szt., kaps.

Chondroitin sulphate sodium

49.99 zł 2019-04-05

Działanie

Kwaśny siarczan chondroityny jest jednym z podstawowych składników budowy kości i chrząstki. Nadaje chrząstce właściwości mechaniczne i elastyczne. Mechanizm działania siarczanu chondroityny polega na hamowaniu aktywności enzymów litycznych w obrębie chrząstki i pobudzeniu biosyntezy proteoglikanów. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego. Po podaniu doustnym preparatu w dawce jednorazowej maksymalne stężenie galaktozaminoglikanów w osoczu występuje po 30 min od podania.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: zwykle 1 kaps. 2 razy na dobę. Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody.

Wskazania

Leczenie uzupełniające objawów choroby zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na siarczan chondroityny lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Nie ma dowodów naukowych na pozytywne działanie siarczanu chondroityny u dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 18 lat - należy go stosować wyłącznie u osób dorosłych (powyżej 18 lat).

Niepożądane działanie

Często: zawroty głowy, biegunka, ból brzucha, nudności. Niezbyt często: pokrzywka, wysypka, świąd, obrzęk twarzy. Rzadko: wymioty, obrzęk naczynioruchowy, rumień.

Ciąża i laktacja

Brak danych lub istnieją tylko ograniczone dane (mniej niż 300 kobiet w ciąży) dotyczące stosowania siarczanu chondroityny u kobiet w okresie ciąży. W celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania preparatu w okresie ciąży. Nie wiadomo czy siarczan chondroityny/metabolity przenikają do mleka ludzkiego. Nie można wykluczyć zagrożenia dla noworodków/dzieci. Preparat nie powinien być stosowany podczas karmienia piersią.

Cena

Structum, cena 100% 49.99 zł

Preparat zawiera substancję: Chondroitin sulphate sodium

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."