Stresolek

100 g preparatu zawiera: 25 g nalewki z korzenia kozłka lekarskiego, 25 g intraktu z ziela melisy, 20 g nalewki z ziela serdecznika, 15 g wyciągu z kwiatów lawendy, 15 g wyciągu z szyszek chmielu. Preparat zawiera etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Stresolek but. 90 g, płyn doustny

Humulus lupulus,

Melissa officinalis,

Valeriana officinalis,

Leonurus cardiaca,

Lavandula officinalis

12.28 zł 2019-04-05

Działanie

Roślinny preparat leczniczy tradycyjnie stosowany, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i osoby w wieku podeszłym: stosować od 3-5 ml płynu 1-3 razy dziennie. Dzieci i młodzież poniżej 18 rż.: nie zaleca się stosowania. Zażywać popijając odpowiednią ilością wody.

Wskazania

Tradycyjnie w trudnościach w zasypianiu i stanach zwiększonego napięcia nerwowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne.

Środki ostrożności

Lek zawiera około 50 % (v/v) etanolu. Dawka jednorazowa 3 ml zawiera 1,2 g etanolu. Dawka jednorazowa 3 ml zawiera 1,2 g etanolu, co jest równoważne 12 ml wina lub 30 ml piwa. Dawka jednorazowa 5 ml zawiera 2,0 g etanolu. Z uwagi na obecność etanolu nie zaleca się stosowania u pacjentów z chorobami wątroby, padaczką, uszkodzeniem mózgu lub chorobą umysłową oraz u osób z chorobą alkoholową. Nie zaleca się stosowania w grupie wiekowej poniżej 18 rż.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: dolegliwości żołądkowo-jelitowych, np. nudności, skurcze w obrębie jamy brzusznej. Ze względu na obecność nalewki z serdecznika może nastąpić zwiększona wrażliwość skóry na promieniowanie UV.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu lek może wpływać na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

Interakcje

Nie zaleca się równoczesnego stosowania z syntetycznymi lekami uspokajającymi. Podczas przyjmowania leku należy unikać picia alkoholu – nasila on działanie preparatu na ośrodkowy układ nerwowy (OUN).

Cena

Stresolek, cena 100% 12.28 zł

Preparat zawiera substancję: Humulus lupulus, Melissa officinalis, Valeriana officinalis, Leonurus cardiaca, Lavandula officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."