Streboxar

1 kaps. zawiera 100 mg monofosforanu urydyny (UMP), 82,5 mg choliny, 4 mg witaminy B6 (286% RWS), 2,5 mg witaminy B1 (227% RWS), 3 µg witaminy B12 (120% RWS) i 400 µg kwasu foliowego (200% RWS).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Streboxar 30 szt., kaps. 35.12 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający monofosforan urydyny, nukleotyd wchodzący w skład kwasu rybonukleinowego (RNA), niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, w tym włókien nerwowych. Cholina jest prekursorem fosfolipidów, wchodzących w skład błon komórkowych. Witaminy B1, B6, B12 wspierają właściwe działanie systemu nerwowego oraz przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Cholina, kwas foliowy oraz witaminy B6 i B12 przyczyniają się do prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Witamina B12 i kwas foliowy biorą udział w procesie podziału komórek. Witaminy B6, B12 i kwas foliowy przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz utrzymania właściwych funkcji psychologicznych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnianie diety w składniki wspierające procesy zachodzące w układzie nerwowym, zarówno w ośrodkowym (centralnym), czyli mózgu i rdzeniu kręgowym oraz obwodowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ciąża i laktacja

Stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Streboxar, cena 100% 35.12 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."