Soyfem® Forte

1 tabl. powl. zawiera 100 mg lub 230,8 mg (Forte) wyciągu suchego z nasion soi (co odpowiada odpowiednio 26 mg lub 60 mg izoflawonów w przeliczeniu na genisteinę).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Soyfem® Forte 30 szt., tabl. powl.

Glycine max

51.85 zł 2019-04-05

Działanie

Lek zawierający izoflawony sojowe m.in. genisteinę i daidzeinę, które posiadają zdolność wiązania z receptorami estrogenowymi (w szczególności ER beta). Działanie to jest słabsze o około 2 000 - 10 000 w porównaniu do 17-β-estradiolu (dane pochodzą z badań in vitro). Przyjmowanie preparatu przez kobiety w okresie przekwitania, zmniejsza nasilenie dolegliwości występujących w tym okresie, takich jak: uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, zakłócenia snu, uczucie napięcia nerwowego i niepokoju. Stosowanie preparatu wraz z zachowaniem odpowiedniej diety działa ochronnie na układ sercowo-naczyniowy. W jelitach izoflawony hydrolizowane są do form aktywnych biologicznie - aglikonów, ulegają absorpcji, wchodzą w obieg krążenia jelitowo-wątrobowego i ostatecznie w wątrobie ulegają sprzężeniu z kwasem glukuronowym (95%). Niektóre z nich wchodzą w ponowny obieg jelitowo-wątrobowy, a pozostałe w tej formie zostają wydalone z moczem i kałem w ciągu 24 h.

Dawkowanie

Doustnie: 1-2 tabl. powl. 2 razy na dobę, rano i wieczorem lub 1-2 tabl. powl. na dobę (Forte), najlepiej podczas posiłku, popijając płynem. Nie stosować dłużej niż 2 lata. Lek nie jest wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży.

Wskazania

Lek stosuje się u kobiet w okresie przekwitania w celu łagodzenia występujących objawów, takich jak: uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, zakłócenia snu, uczucie napięcia nerwowego i niepokoju.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na soję, olej sojowy, orzeszki ziemne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciąża i okres karmienia piersią.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u kobiet z nowotworami piersi i przerostem endometrium w wywiadzie.

Niepożądane działanie

Dotychczas nie stwierdzono

Ciąża i laktacja

Lek jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie zaobserwowano.

Cena

Soyfem® Forte, cena 100% 51.85 zł

Preparat zawiera substancję: Glycine max

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."