Sora płyn + Sorex szampon (ZESTAW)

Sora - płyn do zwalczania wszawicy głowy zawiera dimetykon; nie zawiera barwników, środków zapachowych ani konserwujących. Sorex - szampon do zmywania olejów (dostępny tylko w zestawie), zawiera betainę, pantenol oraz emolient z orzechów makadamia.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Sora płyn + Sorex szampon (ZESTAW) but. 100 ml + but. 100 ml, płyn + szampon 2019-04-05

Działanie

Dimetykon (olej silikonowy) działa przeciwko wszom głowowym poprzez fizyczne zablokowanie oddechowych przetchlinek wszy i gnid (otwory oddechowe). Po około 10 min. od zastosowania preparatu wszy ulegają uduszeniu, a proces wzrostu i dojrzewania gnid zostaje zablokowany, w efekcie czego obumierają. Płyn podany na skórę się nie wchłania. Szampon usuwa oleje z włosów, w szczególności silikonowy. Płyn i szampon są bezpieczne dla dzieci (bez ograniczeń wiekowych), kobiet w ciąży i matek karmiących.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci (bez ograniczeń wiekowych): płyn nakładać na suche włosy (w ilości: włosy krótkie: 25-50 ml, włosy średniodługie 50-75 ml, włosy długie: 75-100 ml) i masować aż do całkowitego zwilżenia płynem skóry głowy i włosów. Pozostawić na włosach przez 10-60 min. Następnie za pomocą grzebienia należy dokładnie wyczesać włosy, aby usunąć wszy i gnidy. Po zakończeniu kuracji olejowej (przed spłukaniem oleju z włosów) nałożyć na włosy szampon i dobrze wmasować we włosy – tak, aby obecny na włosach olej dobrze wymieszał się z szamponem, następnie spłukać. Ponownie nałożyć szampon, dobrze wmasować aż do uzyskania obfitej piany i ponownie spłukać. W ciągu kolejnych 10 dni należy regularnie sprawdzać, czy obecne są wszy lub gnidy na włosach lub skórze głowy. W przypadku ponownego stwierdzenia wszy lub gnid należy jednorazowo zabieg powtórzyć.

Wskazania

Wszawica głowowa.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatów.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."