Skinman® soft

100 g roztworu na skórę zawiera: 60 g alkoholu izopropylowego, 0,3 g chlorku benzalkoniowego (roztwór 50%), 0,1 g kwasu undecylenowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Skinman® soft kanister 5 l, roztw. na skórę 31.37 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat antyseptyczny i dezynfekujący. Zawiera substancje czynne o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym o szerokim spektrum działania.  Działa na bakterie, w tym prątki gruźlicy, oraz grzyby i wirusy osłonkowe (w tym HBV, HCV, HIV), wirusy opryszczki oraz rotawirusy. Substancje czynne preparatu wchłaniają się przez nieuszkodzoną skórę w bardzo małym stopniu, nie mającym znaczenia klinicznego.

Dawkowanie

Do stosowania na skórę. Roztwór gotowy do stosowania, stosować w stanie nierozcieńczonym. Higieniczne odkażanie rąk: 3 ml roztworu wcierać w dłonie przez 30 s. Chirurgiczne odkażanie rąk: 5 ml roztworu wcierać w dłonie przez 1½ min, czynność powtórzyć 2-krotnie; dłonie podczas dezynfekowania muszą być ciągle wilgotne. Działanie prątkobójcze: 3 ml roztworu wcierać w dłonie przez ½ min, czynność powtórzyć 2-krotnie. Przy skażeniu wirusem opryszczki: roztwór wcierać w ręce przez 30 s, preparat musi dostatecznie pokrywać całe dłonie. Przy skażeniu rotawirusami: roztwór wcierać w ręce przez 1 min, preparat musi dostatecznie pokrywać całe dłonie. Inaktywacja wirusów osłonkowych (w tym HBV, HCV, HIV): roztwór wcierać w ręce przez 30 s, preparat musi dostatecznie pokrywać całe dłonie.

Wskazania

Gotowy do użycia roztwór przeznaczony do higienicznego i chirurgicznego odkażania rąk.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować: do odkażania błon śluzowych; w okolicy oczu, doustnie, na zranioną lub wysuszoną skórę.

Środki ostrożności

Unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. W razie przypadkowego kontaktu z oczami lub błonami śluzowymi, należy przemyć je dużą ilością wody. Preparat jest łatwopalny. Nie rozpylać preparatu w pobliżu płomienia; punkt zapłonu (zgodnie z normą DIN 51755) 22 st.C. Przed włączeniem urządzeń elektrycznych odczekać do wyschnięcia preparatu; stosować ostrożnie na powierzchnie wrażliwe na działanie alkoholu. Należy przestrzegać zasad stosowania preparatu oraz zasad bezpieczeństwa.

Niepożądane działanie

Chlorek benzalkoniowy może wywoływać podrażnienia skóry. Możliwe są również reakcje uczuleniowe.

Ciąża i laktacja

Preparat używany zgodnie ze wskazaniami oraz zalecanym dawkowaniem i sposobem podawania może być stosowany podczas ciąży. Nie należy stosować preparatu w okresie karmienia piersią (brak danych klinicznych).

Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Cena

Skinman® soft, cena 100% 31.37 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."