Sirupus Verbasci

100 g syropu zawiera: 15 g wyciągu z kwiatów dziewanny. Lek zawiera sacharozę i etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Sirupus Verbasci but. 125 g, syrop

Verbascum sp.

5.79 zł 2019-04-05

Działanie

Tradycyjny preparat pochodzenia roślinnego o działaniu wykrztuśnym do stosowania w wymienionych wskazaniach wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 15 ml 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować dłużej niż 7 dni. Dzieci poniżej 12 lat: nie zaleca sie stosowania.

Wskazania

Łagodzenie bólu gardła towarzyszącego suchemu kaszlowi i przeziębieniu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ze względu na zawartość sacharozy preparat nie jest przeznaczony dla osób chorych na cukrzycę.

Środki ostrożności

Lek zawiera etanol (12,7% obj.; 15 ml syropu zawiera alkohol w ilości odpowiadającej ok. 38 ml piwa o zawartości etanolu 5% (V/V) lub ok. 16 ml wina o zawartości etanolu 12% (V/V)), co należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u dzieci i osób ze schorzeniami wątroby lub padaczką. Preparatu nie stosować u osób z chorobą alkoholową. Lek zawiera sacharozę co należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą oraz nie stosować u pacjentów z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 12 lat, ze względu na brak wystarczających badań.

Niepożądane działanie

Nie są znane.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w ciąży i podczas karmienia piersią, ze względu na zawartość etanolu oraz brak badań.

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu preparat może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Interakcje

Nie są znane.

Cena

Sirupus Verbasci, cena 100% 5.79 zł

Preparat zawiera substancję: Verbascum sp.

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."