Sirupus Plantaginis®

100 g syropu zawiera 10 g wyciągu z babki lancetowatej. Lek zawiera sacharozę i etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Sirupus Plantaginis® but. 125 g, syrop

Plantago lanceolata

6.03 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu wykrztuśnym. Ponadto wykazuje działanie przeciwzapalne w obrębie jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 15 ml 3-4 razy na dobę. Dzieci 6-12 lat: 5 ml 3-4 razy na dobę. Czas stosowania. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach, zaleca się wdrożenie innego leczenia.

Wskazania

Nieżyty górnych dróg oddechowych, przeziębienie. Pomocniczo w zapaleniu gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

Środki ostrożności

Lek zawiera etanol (nie więcej niż 5,5%), co należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u dzieci i osób ze schorzeniami wątroby lub padaczką. Preparatu nie stosować u osób z chorobą alkoholową. Lek zawiera sacharozę co należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą oraz nie stosować u pacjentów z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Jeśli podczas stosowania leku pojawi się duszność, gorączka lub ropna plwocina należy skontaktować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

Nie zgłoszono przypadków wystąpienia objawów działań niepożądanych po podaniu preparatu. Znane są przypadki osobniczej nadwrażliwości na składniki zawarte w babce lancetowatej.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w ciąży i podczas karmienia piersią, ze względu na zawartość etanolu.

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu preparat może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Interakcje

Nie są znane.

Cena

Sirupus Plantaginis®, cena 100% 6.03 zł

Preparat zawiera substancję: Plantago lanceolata

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."