Sinulan Express Forte

Preparat zawiera: glicerol, wodę, hydroksypropylocelulozę, olejki eteryczne z Mentha piperita, Eucalyptus globulus, Thymus satureioides i Rosmarinus officinalis

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Sinulan Express Forte but. 15 ml, aerozol do nosa 34.99 zł 2019-04-05

Działanie

Hipertoniczny roztwór o zwiększonej lepkości, obkurczający naczynia błony śluzowej nosa. Tworzy powłokę na powierzchni błony śluzowej nosa, która dzięki działaniu osmotycznemu przyciąga wodę z hipotonicznego płynu znajdującego się w głębszych partiach błony śluzowej, ułatwiając jej przepływ z wewnątrz na zewnątrz. Ten mechaniczny efekt wypłukuje zanieczyszczenia obecne w jamie nosowej, przyczyniając się do odblokowania przewodów nosowych. Usunięcie warstwy śluzu blokującego zatoki jednocześnie otwiera je, zmniejszając ciśnienie i ból. Powstała powłoka chroni także powierzchnię nosa przed wysuszeniem, podrażnieniami oraz czynnikami zewnętrznymi. Składniki preparatu ułatwiają oddychanie w bardzo krótkim czasie.. Działanie wyrobu, objawiające się znacznym zwiększeniem wydobywania się wydzieliny z nosa występuje po ok. 10-15 min po aplikacji i może trwać nawet 4-6 h, w zależności od początkowego stopnia zablokowania przewodów nosowych (przekrwienia błony śluzowej nosa).

Dawkowanie

Dorośli i dzieci >12 rż.: 2-3 aplikacje do każdego otworu nosowego, podczas wdechu. Powtarzać czynność 2-3 razy dziennie, a w razie potrzeby częściej, aż do całkowitego wyzdrowienia. Przed zastosowaniem aerozolu należy dokładnie oczyścić nos.

Wskazania

Leczenie zapalenia zatok przynosowych i nieżytu nosa. Wyrób można stosować u dzieci >12 rż., dorosłych, jak również u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Ze względu na początkowe uczucie mrowienia nie zaleca się stosowania aerozolu u dzieci <12 rż.

Środki ostrożności

Każdorazowo przez pierwszych 10-15 min po zastosowaniu może być odczuwalne delikatne mrowienie spowodowane mechanizmem działania wyrobu. Jeśli podrażnienie jest zbyt intensywne lub utrzymuje się zbyt długo, zaleca się zaprzestanie stosowania wyrobu, ze względu na możliwość reakcji alergicznej.

Ciąża i laktacja

Preparat można stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Cena

Sinulan Express Forte, cena 100% 34.99 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."