Silaurum silikonowy żel na blizny

Polisiloksany, cyklopentasiloksan, nanokoloid złota, dwutlenek krzemu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Silaurum silikonowy żel na blizny tuba 15 ml, żel 21.0 zł 2019-04-05

Działanie

Żel zawiera silikony (polisiloksany i cyklopentasiloksan), które tworząc na powierzchni skóry przezroczysty film, chronią ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia oraz tworzą mikrośrodowisko sprzyjające prawidłowemu i szybkiemu leczeniu blizn. Obecny w preparacie nanokoloid złota pobudza syntezę kolagenu oraz wykazuje właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Preparat uelastycznia, zmiękcza i wygładza blizny, zmniejszając ich widoczność, redukuje świąd, zaczerwienienie i odbarwienia.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Nanieść niewielką ilość żelu na umytą i osuszoną powierzchnię blizny i delikatnie wmasować, pozostawić do wyschnięcia. W przypadku niecałkowitego wchłonięcia preparatu, nadmiar usunąć. Stosować 2 razy dziennie, przez minimum 2 miesiące.

Wskazania

Żel do stosowania na blizny różnego pochodzenia (blizny pooperacyjne, blizny pourazowe, blizny pooparzeniowe, blizny potrądzikowe). Preparat można stosować w leczeniu nowych, jak i już istniejących blizn.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować na niezagojone rany i błony śluzowe, stosować wyłącznie na nieuszkodzoną skórę. Nie stosować na nałożone wcześniej preparaty zawierające antybiotyki lub inne leki.

Środki ostrożności

Unikać kontaktu z oczami.

Niepożądane działanie

W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry, zaczerwienienia lub wysypki, należy zaprzestać stosowania.

Cena

Silaurum silikonowy żel na blizny, cena 100% 21.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."