Sedomix

100 g preparatu zawiera 30 g płynnego wyciągu z szyszek chmielu DER 1:1 (rozp. ekstrak. etanol 40% v/v), 20 g wyciągu z ziela owsa DER 1:1 (rozp. ekstrak. etanol 90% v/v), 10 g nalewki z ziela dziurawca DER 1:50 (rozp. ekstrak. etanol 70% v/v), 10 g wyciągu z ziela melisy DER 1:1 (rozp. ekstrak. etanol 96% v/v), 10 g nalewki z kłącza kozłka DER 1:4-4,5 (rozp. ekstrak. etanol 70% v/v), 10 g nalewki z kwiatostanu głogu DER 1:3,25-3,75 (rozp. ekstrak. etanol 60% v/v), 10 g nalewki z owoców róży DER 1:5 (rozp. ekstrak. etanol 70% v/v).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Sedomix but. 125 g, płyn doustny

Crataegus sp.,

Humulus lupulus,

Hypericum perforatum,

Melissa officinalis,

Rosa sp.,

Valeriana officinalis,

Avena sativa

17.09 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat pochodzenia naturalnego o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli. W pobudzeniu nerwowym: 5 ml preparatu 3 razy dziennie. W problemach z zasypianiem: 5 ml preparatu na pół godziny przed porą snu. Młodzież powyżej 12 lat. W pobudzeniu nerwowym: 3 ml preparatu 3 razy dziennie. W problemach z zasypianiem: 3 ml preparatu na pół godziny przed porą snu. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat (brak danych dotyczących bezpieczeństwa i zawartość alkoholu). Sposób podania: należy odmierzyć pojedynczą dawkę preparatu poprzez przelanie leku z butelki do miarki, a następnie dolać wody lub soku owocowego.

Wskazania

Lek roślinny tradycyjnie stosowany w pobudzeniu nerwowym o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie. Preparat jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Lek jest wskazany do stosowania u osób powyżej 12 rż.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Preparat zawiera alkohol i z tego powodu jest przeciwwskazany pacjentom cierpiącym na uszkodzenia wątroby, niewydolność nerek, alkoholizm, padaczkę, uszkodzenia mózgu, choroby umysłowe.

Środki ostrożności

W przypadku nieustąpienia objawów po 14 dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem. Ze względu na obecność nalewki z ziela dziurawca należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne po przyjęciu leku, a także stosować ostrożnie u osób z jasną karnacją. Lek w dawce jednorazowej zawiera około 2,6 ml czystego etanolu, co odpowiada około 50 ml standardowego piwa 5 % lub około 22 ml standardowego wina 12%. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Niepożądane działanie

Nie są znane. W sporadycznych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz senność.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się przyjmowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Po przyjęciu leku pacjenci nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Cena

Sedomix, cena 100% 17.09 zł

Preparat zawiera substancję: Crataegus sp., Humulus lupulus, Hypericum perforatum, Melissa officinalis, Rosa sp., Valeriana officinalis, Avena sativa

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."