Sapoven® T

1 g żelu zawiera: 20 mg trokserutyny i 100 mg zagęszczonego wyciągu z nasion kasztanowca, zawierającego 10 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę. Preparat zawiera: glikol propylenowy, parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Sapoven® T tuba 30 g, żel

Aesculus hippocastanum,

Troxerutin

10.56 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat działa przeciwobrzękowo, uszczelniająco i tonizująco na żyły, poprawia stan śródbłonków naczyń włosowatych zmniejszając ich przepuszczalność i łamliwość.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: żel wcierać 2-3 razy na dobę w zmienione chorobowo miejsce. Równoczesne stosowanie preparatów doustnych, zawierających te same substancje czynne co żel, należy skonsultować z lekarzem. Dzieci: nie stosować u osób poniżej 18 lat.

Wskazania

Preparat stosuje się w przewlekłej niewydolności żylnej. Leczenie zaburzeń krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych (z objawami obrzęków, uczuciem świądu). Dolegliwości związane z żylakami i w stanach przedżylakowych. Pomocniczo w obrzękach pourazowych oraz po zabiegach chirurgicznych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować w przypadku otwartych, rozległych ran i uszkodzonej skóry. Ze względu na obecność parahydroksybenzoesanu metylu i propylu nie należy stosować preparatu u osób z alergią na parabeny.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość glikolu propylenowego, preparat może powodować podrażnienie skóry. Ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu i propylu parahydroksybenzoesanu, mogą wystąpić reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci.

Niepożądane działanie

Podczas stosowania preparatu może wystąpić przemijające uczucie ciepła i podrażnienie skóry, u osób nadwrażliwych może wystąpić pokrzywka.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Uwagi

Preparat uważany jest za bezpieczny i nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie są znane.

Cena

Sapoven® T, cena 100% 10.56 zł

Preparat zawiera substancję: Aesculus hippocastanum, Troxerutin

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."