Sanprobi 4 Enteric

1 kaps. zawiera 1 x 109 CFU Lactococcus lactis ssp. lactis Rosell-1058, Lactobacillus casei Rosell-215; Lactobacillus helveticus Rosell-52 i Bifidobacterium bifidum Rosell-71. Bakterie probiotyczne wchodzące w skład preparatu zawierają soję i produkty pochodne oraz mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Sanprobi 4 Enteric 20 szt., kaps. 30.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Preparat zawiera cztery szczepy bakterii probiotycznych w kapsułkach dojelitowych, które chronią probiotyki przed działaniem kwasu solnego w żołądku i rozpuszczają się dopiero w jelitach.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci >12 rż.: 1-3 kaps. dziennie. Dzieci 3-12 rż.: 1-2 kaps. dziennie. Kapsułki można przyjmować z posiłkiem lub na czczo. Należy połykać kapsułki w całości, popijając wodą lub innym napojem o temperaturze pokojowej. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. W przypadku antybiotykoterapii zaleca się przyjmowanie preparatu wraz z rozpoczęciem stosowania antybiotyku i kontynuowanie suplementacji przez 14 kolejnych dni po zakończeniu antybiotykoterapii.

Wskazania

Uzupełnienie diety w celu przywrócenia i utrzymania prawidłowej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, zwłaszcza podczas i po antybiotykoterapii.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci <3 rż.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Sanprobi 4 Enteric , cena 100% 30.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."