Salicylol

1 g płynu zawiera 50 mg kwasu salicylowego i 950 mg oleju rycynowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Salicylol but. 100 g, płyn na skórę

Salicylic acid,

Ricinum oil

12.5 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat stosowany zewnętrznie w powierzchniowych, bakteryjnych i grzybiczych zakażeniach skóry. Wywiera działanie keratolityczne i przeciwłuszczycowe. Zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry i działa wzmacniająco na cebulki włosowe.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 3 rż.: preparat wcierać przy pomocy nasączonego zwitka waty, w skórę głowy odgarniając włosy. Umyć głowę po upływie 1-2 h. Zabieg powtórzyć kilka razy w odstępie 3-4 dni.

Wskazania

Leczenie chorób skóry głowy, takich jak: uporczywy łupież, łojotokowe zapalenie skóry, zakażenia grzybicze. Pomocniczo w leczeniu trądziku.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Preparatu nie należy stosować w ostrych stanach zapalnych skóry i na otwarte rany. U dzieci poniżej 3 roku życia stosować tylko ze wskazania lekarza.

Środki ostrożności

Nie stosować na duże powierzchnie skóry z uwagi na możliwość resorpcji kwasu salicylowego. Unikać kontaktu leku z błonami śluzowymi oczu, ust i nosa; w razie potrzeby zmyć ciepłą wodą.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić reakcje uczuleniowe, podrażnienia skóry i błon śluzowych. W przypadku wystąpienia takich objawów należy zaprzestać stosowania preparatu.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługiwanie urządzeń mechanicznych w ruchu.

Interakcje

Mogą pojawić się interakcje w przypadku jednoczesnego stosowania preparatów na skórę zawierających rezorcynę i riwanol.

Cena

Salicylol, cena 100% 12.5 zł

Preparat zawiera substancję: Salicylic acid, Ricinum oil

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."