Salicortex®

1 tabl. zawiera 330 mg kory wierzby; zawiera nie mniej niż 20 mg glikozydów fenolowych w przeliczeniu na salicynę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Salicortex® 90 szt., tabl.

Salix purpurea

22.26 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Kora wierzby, zawierająca glikozydy fenolowe pochodne saligeniny, wykazuje (po zmetabolizowaniu do kwasu salicylowego) działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 tabl. 3 razy dziennie po posiłku. Popić dużą ilością ciepłego płynu. Czas stosowania: łagodzenie bólów kostno-stawowych: maksymalnie do 4 tyg.; bóle głowy: 1 dzień; gorączka towarzysząca przeziębieniu: 3 dni.

Wskazania

Tradycyjnie stosowany w celu łagodzenia bólów kostno-stawowych o niewielkim nasileniu, bólów głowy i gorączki towarzyszącej przeziębieniu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na korę wierzby, salicylany lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. w przeszłości obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli lub przewlekła pokrzywka po zastosowaniu salicylanów lub innych NLPZ), astma, czynna choroba wrzodowa, III trymestr ciąży, ciężkie zaburzenia wątroby i/lub nerek, zaburzenia krzepnięcia krwi, wrzód żołądka i/lub dwunastnicy, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie stosować poniżej 18 roku życia.

Środki ostrożności

Preparat nie jest przeznaczony do leczenia ostrych stanów zapalnych stawów. Jeśli gorączka przekroczy 39st.C, utrzymuje się lub związana jest z silnym bólem głowy, bądź objawy nasilają się podczas stosowania, należy skonsultować się z lekarzem. Nie zaleca się równoczesnego stosowania z salicylanami i innymi NLPZ bez konsultacji z lekarzem.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: objawy nadwrażliwości (np. świąd, pokrzywka, astma, wykwit) oraz objawy ze strony układu pokarmowego (np. nudności, wymioty, bóle brzucha, niestrawność, zgaga i biegunka).

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Interakcje

Kora wierzby może nasilać działanie środków przeciwzakrzepowych, takich jak heparyna oraz pochodne kumaryny.

Cena

Salicortex®, cena 100% 22.26 zł

Preparat zawiera substancję: Salix purpurea

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."