Sal Vichy Factitium

1 tabl. musująca zawiera 600 mg sztucznej soli Vichy, w tym: 498,0 mg wodorowęglanu sodu, 45,0 mg chlorku sodu, 12,0 mg bezwodnego wodorofosforanu sodu, 24,0 mg bezwodnego siarczanu sodu, 21,0 mg wodorowęglanu potasu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Sal Vichy Factitium 40 szt., tabl. musujące

Artificial Vichy salt

8.62 zł 2019-04-05

Działanie

Mieszanina soli alkalicznych o działaniu zobojętniającym kwas solny w żołądku i zwiększającym rezerwę alkaliczną krwi. Działa żółciopędnie i żółciotwórczo, zapobiega tworzeniu się kamieni żółciowych. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Wydala się z moczem.

Dawkowanie

Doustnie: 1-2 tabl. 3 razy na dobę. Tabletkę rozpuścić w szklance przegotowanej, ciepłej wody, przyjmować przed posiłkiem.

Wskazania

Leczenie pomocnicze w nadkwaśności treści żołądka, przewlekłym zapaleniu pęcherzyka żółciowego, kamicy żółciowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Stany zapalne dróg moczowych, miedniczek nerkowych i pęcherza moczowego.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów pozostających na diecie o niskiej zawartości sodu oraz u pacjentów z cukrzycą. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy- galaktozy lub niedoborem sacharazy - izomaltazy, nie powinni przyjmować preparatu.

Niepożądane działanie

Częste stosowanie dużych dawek soli powoduje stałą alkalizację moczu. Ze względu na zawartość sodu może powodować podwyższenie ciśnienia tętniczego.

Ciąża i laktacja

W okresie ciąży i karmienia piersią lek może być stosowany jedynie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu.

Interakcje

Preparat zwiększa wydalanie leków o charakterze słabych kwasów i zmniejsza wydalanie leków o charakterze słabych zasad, wskutek alkalizacji moczu.

Cena

Sal Vichy Factitium, cena 100% 8.62 zł

Preparat zawiera substancję: Artificial Vichy salt

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."