Saflohyal

Preparat zawiera: glukuronid enoksolonu, sól sodową kwasu hialuronowego 0,10%, kopolimer PEG/PPG.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Saflohyal but. 10 ml, krople do oczu 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny o działaniu przeciwzapalnym (krople hamują rozwój procesu zapalnego). Krople zawierają specjalistyczny, termowrażliwy kopolimer, który w kontakcie z powierzchnią oka tworzy żel, zapewniając długotrwały efekt nawilżający i powlekający.

Dawkowanie

Zakraplać 1-2 krople do każdego oka 2-3 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Zachować ostrożność, aby nie dopuścić do kontaktu dozownika z okiem.

Wskazania

Leczenie objawowe (świądu, uczucia ciała obcego, zaczerwienienia, itp.) stanów zapalnych powierzchni oka, takich jak: dyskomfort w oku, zapalenie brzegów powiek i zapalenie spojówek u dorosłych i dzieci.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Przypadki wapnienia rogówki związane ze stosowaniem kropli do oczu zawierających fosforany występują bardzo rzadko u osób z poważnymi uszkodzeniami powierzchni oka. W przypadku keratopatii wstążkowej lub odkładania złogów wapnia w rogówce, przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem. Nie połykać. Bezpośrednio po zakropleniu może wystąpić nieznaczne, przemijające uczucie swędzenia.

Uwagi

Nie stosować kropli po upływie 60 dni od daty pierwszego otwarcia.

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."