Rutoven®

1 g żelu zawiera 20 mg trokserutyny. Preparat zawiera parahydroksybenzoesan etylu i bronopol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Rutoven® 30 g, żel

Troxerutin

11.94 zł 2019-04-05

Działanie

Trokserutyna wykazuje działanie ochronne na naczynia krwionośne, poprzez utrzymanie odpowiedniej ich elastyczności oraz zmniejszanie ich przepuszczalności.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: nanieść cienką warstwę żelu na skórę, w miejsca dotknięte dolegliwościami związanymi z niewydolnością żylną, obrzękami, uczuciem ciężkości, mrowieniem. Masować delikatnie do całkowitego wchłonięcia. Stosować 3 razy na dobę przez 2-3 tyg.

Wskazania

Leczenie przewlekłej niewydolności żylnej i jej objawów, obrzęków podudzi, uczucia ciężkości nóg, uczucia mrowienia, itp.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na trokserutynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Nie stosować na uszkodzoną skórę. Ze względu na zawartość parahydroksybenzoesanu etylu, preparat może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego); ze względu na zawartość bronopolu, może wywołać u osób wrażliwych kontaktowe zapalenie skóry. Nie określono bezpieczeństwa stosowania u dzieci.

Niepożądane działanie

U osób wrażliwych na trokserutynę może wystąpić zaczerwienienie skóry i pokrzywka.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie stosować preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Rutoven®, cena 100% 11.94 zł

Preparat zawiera substancję: Troxerutin

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."