Ruskolina Plus

Preparat zawiera: wyciąg z korzenia ruszczyka kolczastego (standaryzowany na 5% zawartość ruskogeniny), metylochalkon hesperydyny, wyciąg z nasion kasztanowca (standaryzowany na 40% zawartość escyny), witaminę C.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Ruskolina Plus 30 szt., kaps. 33.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający składniki wspomagające krążenie żylne, czynności naczyń krwionośnych oraz sprawność kończyn dolnych. Wyciąg z korzenia ruszczyka kolczastego wspomaga krążenie żylne, wspomaga funkcjonowanie naczyń krwionośnych w nogach; pomaga zmniejszyć obrzęk; rewitalizuje, odświeża, przynosi ulgę i uczucie lekkości nóg. Metylochalkon hesperydyny jest metylową pochodną flawonoidu hesperydyny; poprawia stan naczyń włosowatych, zmniejszając ich przepuszczalność, działając synergistycznie z witaminą C. Wyciąg z nasion kasztanowca pomaga w utrzymaniu prawidłowego krążenia krwi, wspomaga zdrowie układu krążenia; pomaga utrzymać odpowiednie krążenie żylne w nogach i zmniejszyć uczucie ciężkich nóg. Witamina C (kwas L-askorbinowy) pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. dziennie podczas posiłku, popijając wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety dla osób dorosłych w niezbędne substancje o szczególnym znaczeniu dla prawidłowego działania naczyń krwionośnych oraz sprawność kończyn dolnych. Preparat zaleca się wspomagająco u osób odczuwających uczucie napięcia żył, ciężkość i zmęczenie nóg ze skłonnością do obrzęków, kurczy łydek, świądu, prowadzącym siedzący lub stojący tryb życia, nie wykazującym aktywności fizycznej, z nadwagą, o cerze naczynkowej, u których należy zapewnić prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Z uwagi na zawartość barwników preparat może mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci. W razie długotrwałego stosowania należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. Ostrożnie stosować u osób z niskim ciśnieniem tętniczym krwi oraz ze skłonnością do krwawień. Należy przerwać stosowanie preparatu na 2 tyg. przed planowanym zabiegiem chirurgicznym. Jeżeli podczas stosowania preparatu wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane, należy przerwać jego stosowanie i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Nie należy stosować preparatu u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Ruskolina Plus, cena 100% 33.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."