Rinotac®

Olej sezamowy, olejek bergamotowy, olejek goździkowy, witamina E.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Rinotac® 10 ml, spray do nosa 21.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny w postaci sprayu do nosa na bazie oleju. Preparat łagodzi podrażnienia, działa regenerująco i kojąco na błonę śluzową nosa. W wielu przypadkach pomaga w regeneracji uszkodzonych obszarów błony śluzowej nosa i chroni przed ponownym podrażnieniem. Olej sezamowy jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe i nie posiada znaczącego potencjału alergicznego. Witamina E chroni komórki skóry przed wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym. Składniki preparatu przyczyniają się do regeneracji i ochrony błony śluzowej nosa, utrzymując jej wilgotność i elastyczność.

Dawkowanie

Donosowo. Dorośli i dzieci od 3. rż.: 1-3 dawki 2-3 razy dziennie do każdego otworu nosowego. Preparat może być stosowany przez dłuższy czas (do 30 dni). Z przyczyn higienicznych oraz aby zapobiec przenoszeniu patogenów preparat powinna używać tylko jedna osoba.

Wskazania

Profilaktyka i leczenie uzupełniające suchej lub pokrytej strupami błony śluzowej nosa. Preparat podaje się do nosa w celu nawilżenia błony śluzowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych lub przy braku poprawy należy skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Preparat można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Cena

Rinotac®, cena 100% 21.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."