Rinogermina®

Preparat zawiera: liofilizowany Streptococcus salivarius 24SMBc i liofilizowany Streptococcus oralis 89a (min. 125 x 109 CFU/g), kopolimer PEG/PPG, dimetikon PEG-14.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Rinogermina® zestaw: 1 but. 10 ml saszetka, 2.3 g liofilizatu, pompka rozpylająca, spray do nosa 30.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu mechanicznym, przywracający naturalną barierę biologiczną, tworzoną przez saprofity stanowiące fizjologiczną florę bakteryjną oraz zmniejszający napięcie powierzchniowe śluzu w jamie nosowej.

Dawkowanie

Donosowo. Dorośli i dzieci: zaleca się 2 rozpylenia (min. 5 x 109 CFU) do każdego otworu nosowego 2 razy dziennie przez 7 dni, powtarzając stosowanie preparatu przez co najmniej 3 kolejne miesiące.

Wskazania

W leczeniu i profilaktyce zakażeń nosa, gardła i trąbki Eustachiusza, takich jak: zapalenie ucha, zapalenie migdałka gardłowego, zapalenie nosa i zatok. Po miejscowym leczeniu preparatami do nosa i/lub po doustnej antybiotykoterapii, w celu ułatwienia odtworzenia prawidłowej flory bakteryjnej nosogardzieli. We wszystkich przypadkach, gdy konieczne jest przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej w jamie nosowej i części nosowej gardła (miejscowe leczenie preparatami do nosa, alergiczny nieżyt nosa, astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekłe uszkodzenie przez dym papierosowy lub wdychane substancje drażniące itp.).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. W przypadku wrodzonego lub nabytego niedoboru odporności, chorób nowotworowych, przyjmowania chemioterapii, założonego cewnika do żyły centralnej, zapalenia wsierdzia zdiagnozowanego obecnie lub w przeszłości, a także w przypadku chorób serca predysponujących do rozwoju zapalenia wsierdzia.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych należy zaprzestać stosowania preparatu.

Uwagi

Preparat w postaci nierozpuszczonej przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 15st. C. Preparat w postaci rozpuszczonej należy przechowywać w lodówce (w temperaturze 4st. C). Preparat można stosować maksymalnie przez 7 dni od jego przygotowania (rozpuszczenia).

Cena

Rinogermina®, cena 100% 30.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."