Revalid®

1 kaps. zawiera 100 mg DL-metioniny, 50 mg L-cystyny, 50 mg pantotenianu wapnia, 1,5 mg witaminy B1, 10 mg witaminy B6, 20 mg kwasu p-aminobenzoesowego, 50 mg wyciągu z prosa, 50 mg wyciągu z kiełków pszenicy, 50 mg drożdży piwnych oraz składniki mineralne w postaci chelatów: 2 mg żelaza, 2 mg cynku i 0,5 mg miedzi.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Revalid® 120 szt., kaps.

Minerals,

Vitamins

78.18 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat zawierający aminokwasy siarkowe, witaminy z grupy B, wyciągi ze zbóż, drożdże oraz mikroelementy - substancje korzystnie wpływające na stan skóry, włosów i paznokci. Metionina i cystyna są niezbędne do prawidłowej syntezy keratyny - podstawowego białka wchodzącego w skład włosów i paznokci. Dzięki skojarzonemu działaniu składników preparat hamuje lub przynajmniej zwalnia proces utraty włosów oraz zmniejsza łamliwość paznokci.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 kaps. 3 razy na dobę. Efekty leczenia widoczne są pod koniec pierwszego miesiąca terapii. Leczenie kontynuować przez 3 mies. W razie konieczności leczenie może być przedłużone lub powtarzane. W przypadku zaawansowanych chorób włosów lub paznokci zaleca się dawkowanie: 2 kaps. 3 razy na dobę przez pierwszy miesiąc terapii, a następnie 1 kaps. 3 razy na dobę. Kapsułki przyjmować w trakcie lub po posiłku, popić płynem.

Wskazania

Wspomagająco w leczeniu stanów niedoboru aminokwasów siarkowych i witamin oraz związanych z nimi chorób włosów i paznokci.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu.

Środki ostrożności

Preparat nie jest zalecany do stosowania u dzieci poniżej 12 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.

Niepożądane działanie

W przypadku przyjmowania preparatu pomiędzy posiłkami lub na czczo mogą wystąpić mdłości lub niewielki dyskomfort ze strony przewodu pokarmowego. Preparat w dawce 6 kaps. na dobę może powodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego np. biegunkę (zaleca się zmianę dawkowania na 1 kaps. 3 razy na dobę).

Ciąża i laktacja

W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku, gdy korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu i dziecka.

Uwagi

1 kaps. odpowiada 0,035 jednostkom węglowodanowym. 1 kaps. zawiera 1 mg glutenu.

Interakcje

Preparat należy odstawić w trakcie terapii przeciwbakteryjnymi sulfonamidami (kwas p-aminobenzoesowy osłabia działanie sulfonamidów).

Cena

Revalid®, cena 100% 78.18 zł

Preparat zawiera substancję: Minerals, Vitamins

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."