Reumaphyt®

1 kaps. twarda zawiera 250 mg wyciągu z korzenia hakorośli rozesłanej 1,5 - 2,5:1); rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda. Preparat zawiera laktozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Reumaphyt® 65 szt., kaps. twarde

Harpagophytum procumbens

26.19 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Zawiera glikozydy irydoidowe.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1-3 kaps. 2 razy dziennie. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 28 dni, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem. Ze względu na brak odpowiednich danych preparat nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży poniżej 18 rż.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w łagodnych bólach stawów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na korzeń hakorośli lub którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku stosowania u pacjentów z chorobami serca. Pacjenci z czynną chorobą wrzodową żołądka lub jelit nie powinni przyjmować przetworów z korzenia hakorośli, ponieważ gorzkie składniki wyciągu mogą powodować zwiększone wydzielanie soku żołądkowego. W kamicy żółciowej stosować tylko po konsultacji z lekarzem, ponieważ wyciąg z korzenia hakorośli może pobudzać wydzielanie żółci. Jeżeli bólom stawów towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie lub gorączka należy skontaktować się z lekarzem. Lek nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: biegunka, nudności, wymioty, ból brzucha, ból i zawroty głowy, reakcje skórne o podłożu alergicznym.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Preparat pobudza łaknienie.

Cena

Reumaphyt®, cena 100% 26.19 zł

Preparat zawiera substancję: Harpagophytum procumbens

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."