Reumaherb®

1 tabl. powl. zawiera 100 mg wyciągu złożonego z korzenia diabelskiego pazura, ziela jeżówki purpurowej i kwiatu wiązówki. Preparat zawiera laktozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Reumaherb® 30 szt., tabl. powl.

Harpagophytum procumbens,

Filipendula ulmaria,

Echinacea purpurea

12.42 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. U pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów lek powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych występujących zarówno w ruchu, jak i w spoczynku. Ponadto preparat wykazuje działanie immunostymulujące, pobudza aktywność komórkową.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: w chorobach przewlekłych - 1 tabl. 3 razy na dobę, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Nie stosować dłużej niż 10 dni.

Wskazania

Wspomagająco w terapii schorzeń zwyrodnieniowych narządu ruchu u dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadwrażliwość na salicylany. Choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy. Postępujące choroby układowe. Nadwrażliwość na rośliny z rodziny Asteraceae (Compositae).

Środki ostrożności

Zachować ostrożność przy skłonnościach do alergii, zwłaszcza na rośliny z rodziny Asteraceae. W przypadku kamicy żółciowej lek można stosować tylko po konsultacji z lekarzem.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: reakcje nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka, zespół Stevensa-Johnsona, obrzęk naczynioruchowy skóry, obrzęk Quinckego, skurcz oskrzeli z ich obturacją, astma oraz wstrząs anafilaktyczny). Odnotowano związek między stosowaniem preparatów z jeżówki z zachorowaniem na choroby o podłożu autoimmunologicznym, takie jak rozsiane zapalenie mózgu, rumień guzowaty, immunotrombocytopenia, zespół Evansa, zespół Sjogrena z zaburzeniem funkcji nerkowych cewek zbiorczych. Po długotrwałym stosowaniu (powyżej 8 tyg.) może wystąpić leukopenia. W trakcie stosowania możliwe jest także wystąpienie łagodnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży oraz karmienia piersią.

Uwagi

Brak danych na temat wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Cena

Reumaherb®, cena 100% 12.42 zł

Preparat zawiera substancję: Harpagophytum procumbens, Filipendula ulmaria, Echinacea purpurea

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."