Reparil® Gel N

100 g żelu zawiera 1 g β-escyny i 5 g salicylanu dietyloaminy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Reparil® Gel N tuba 40 g, żel

Aescine,

Diethylamine salicylate

25.95 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o miejscowym działaniu przeciwobrzękowym, przeciwzapalnym i poprawiającym mikrocyrkulację. Escyna normalizuje przepuszczalność naczyń włosowatych. Hamuje wysięk, zmniejszając wynaczynienie płynu do tkanek i przyspiesza ustępowanie obrzęku. Salicylan dietyloaminy działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Dawkowanie

Zewnętrznie: cienką warstwę żelu rozsmarowywać lub wcierać w miejsce chorobowo zmienione i jego okolice 1-3 razy na dobę, do ustąpienia objawów, tj. 1-2 tyg.

Wskazania

Leczenie wspomagające w celu złagodzenia dolegliwości pourazowych takich jak stłuczenia, krwiaki, zgniecenia, urazy stawów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na salicylany, escynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Przewlekła choroba nerek, niewydolność nerek. Nie stosować u kobiet w I trymestrze ciąży. Nie stosować na otwarte rany, błony śluzowe i obszary skóry poddane napromienianiu.

Środki ostrożności

Pacjenci z nadwrażliwością na salicylany, częściej niż inni pacjenci, znajdują się w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia napadów astmy oskrzelowej, miejscowych obrzęków skóry i błon śluzowych (obrzęk naczynioruchowy) oraz pokrzywki. Stosowanie salicylanu dietyloaminy z escyną u tych pacjentów musi odbywać się ostrożnie i tylko pod warunkiem obserwacji pacjenta. Unikać kontaktu żelu z oczami.

Niepożądane działanie

Bardzo rzadko mogą wystąpić w miejscu aplikacji reakcje nadwrażliwości wraz z zaczerwienieniem skóry i jej wysychaniem, wysypka, rumień, zapalenie skóry, złuszczanie skóry, pokrzywka. Po miejscowym podaniu lekow zawierających salicylany, a szczególnie po zastosowaniu na duże powierzchnie skóry, nie można wykluczyć wystąpienia działania ogólnego wpływającego na specyficzne układy (np. działania niepożądane ze strony wątroby, nerek, układu pokarmowego) lub nawet na cały organizm (np. reakcje nadwrażliwości, astma) ze względu na znany wpływ tych preparatów.

Ciąża i laktacja

Stosowanie w I trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. W II i III trymestrze nie należy stosować długotrwale i na duże powierzchnie (maksymalnie 3 tyg., po konsultacji z lekarzem). Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią; w szczególności należy unikać aplikacji leku na obszarze klatki piersiowej kobiet karmiących piersią.

Uwagi

Lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie odnotowano interakcji pomiędzy salicylanem dietyloaminy z escyną w postaci żelu stosowanego zgodnie ze sposobem podawania, a innymi lekami.

Cena

Reparil® Gel N, cena 100% 25.95 zł

Preparat zawiera substancję: Aescine, Diethylamine salicylate

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."