Reparil®

1 tabl. dojelitowa zawiera 20 mg β-escyny. Preparat zawiera laktozę i sacharozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Reparil® 40 szt., tabl. dojelitowe

Aescine

29.26 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu przeciwobrzękowym, przeciwzapalnym i poprawiającym mikrocyrkulację. Normalizuje przepuszczalność naczyń włosowatych. Hamuje wysięk, zmniejszając wynaczynienie płynu do tkanek i przyspiesza ustępowanie obrzęku.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież od 14 lat: 2 tabl. 3 razy na dobę, w lekkich przypadkach i jako dawka podtrzymująca: 1 tabl. 3 razy na dobę. Dzieci 7-14 lat: 1 tabl. 2-3 razy na dobę. Sposób podania. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą, po posiłku.

Wskazania

Obrzęki po miejscowych urazach.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na escynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Niewydolność lub zaburzenia czynności nerek. Ciąża i okres karmienia piersią.  Dzieci w wieku poniżej 7 lat.

Środki ostrożności

Podczas leczenia należy kontrolować czynność nerek. Ze względu na zawartość sacharozy, pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy nie powinni przyjmować preparatu. Ze względu na zawartość laktozy lek nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Niepożądane działanie

Niezbyt często: zaburzenia czynności przewodu pokarmowego. Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości (pokrzywka). W przypadku wystąpienia reakcji nadwrażliwości lek należy odstawić.

Ciąża i laktacja

Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Escyna może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych. Należy unikać jednoczesnego stosowania z antybiotykami aminoglikozydowymi (ryzyko zwiększenia toksycznego działania aminoglikozydów na nerki). Antybiotyki, takie jak cefalotyna i ampicylina mogą zwiększać stężenie wolnej escyny w surowicy - nie zaleca się jednoczesnego podawania.

Cena

Reparil®, cena 100% 29.26 zł

Preparat zawiera substancję: Aescine

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."