Remifemin®

1 tabl. zawiera 0,018-0,026 ml płynnego wyciągu z kłącza pluskwicy groniastej. Preparat zawiera laktozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Remifemin® 100 szt., tabl.

Cimicifuga racemosa

72.09 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat pochodzenia roślinnego o działaniu łagodzącym dolegliwości okresu menopauzy.

Dawkowanie

Doustnie. Dorosłe kobiety: 2 razy dziennie po 1 tabl. (jedna tabletka rano i jedna wieczorem). Pierwsze terapeutyczne efekty działania leku można zaobserwować po 2 tyg. leczenia. Nie zaleca stosowania preparatu dłużej niż 6 mies. bez porady lekarza. Lek nie ma zastosowania u mężczyzn oraz u dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat.

Wskazania

Dolegliwości okresu przekwitania takie jak: przypływy uczucia gorąca i nadmierne pocenie się.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych.

Środki ostrożności

Należy zachować ostrożność przy stosowaniu leku u osób ze stwierdzonymi chorobami wątroby. W przypadku pojawienia się objawów sugerujących uszkodzenie wątroby (zmęczenie, utrata apetytu, zżółknięcie skóry i oczu, silny ból w górnej części brzucha, nudności, wymioty, ciemne zabarwienie moczu) należy zaprzestać przyjmowania preparatu i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Jeżeli podczas stosowania leku wystąpi krwawienie z dróg rodnych lub inne niepokojące objawy, należy skonsultować się z lekarzem. Preparat nie powinien być stosowany jednocześnie z estrogenami, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Pacjentki, które były leczone lub są w trakcie leczenia nowotworu piersi lub innych nowotworów zależnych od hormonów, nie powinny stosować leku bez zalecenia lekarza. Ze względu na zawartość laktozy, preparat nie powinien być stosowany u pacjentek z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Niepożądane działanie

Rzadko: zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (niestrawność, biegunka), skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, swędzenie, wysypka), obrzęk twarzy i obrzęki obwodowe, przyrost masy ciała. Częstość nieznana: przypadki hepatotoksyczności (w tym zapalenie wątroby, żółtaczka, nieprawidłowe wyniki prób wątrobowych) preparatów zawierających pluskwicę.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. Kobiety w wieku rozrodczym powinny rozważyć stosowanie skutecznej antykoncepcji podczas leczenia preparatem.

Uwagi

W przypadku, kiedy podczas stosowania preparatu występują: wzmożone napięcie i bolesne nabrzmienie piersi lub zaburzenia krwawienia miesiączkowego, wskazana jest konsultacja ginekologiczna.

Interakcje

Preparat nie powinien być stosowany jednocześnie z estrogenami, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Cena

Remifemin®, cena 100% 72.09 zł

Preparat zawiera substancję: Cimicifuga racemosa

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."