Raphacholin® C

1 tabl. draż. zawiera: 75 mg wyciągu suchego z korzenia czarnej rzodkwi; 75 mg węgla aktywnego; 47 mg wyciągu z ziela karczocha; 40 mg kwasu dehydrocholowego; 15 mg olejku miętowego. Preparat zawiera sacharozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Raphacholin® C 30 szt., tabl. drażowane

Activated charcoal,

Cynara scolymus,

Mentha oil,

Raphanus sativum,

Dehydrocholic acid

11.37 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu żółciotwórczym i żółciopędnym. Pobudza wydzielanie żółci co, działa ochronnie na miąższ wątroby. Wzmaga ruchy perystaltyczne jelit.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: niestrawność - jednorazowo 1-3 tabl.; inne dolegliwości trawienne - 1-2 tabl. 3 razy dziennie, 30 min po posiłku; zaparcia - 2 tabl. 2 razy dziennie (rano i wieczorem) na 30 min. przed posiłkiem. Dzieci powyżej 10 lat i młodzież: w uzasadnionych przypadkach 1 tabl. 3 razy dziennie po posiłku. Jeśli po upływie 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Tradycyjnie w niestrawności, dolegliwościach trawiennych związanych z nieprawidłową czynnością wątroby (wzdęcia, bóle brzucha, odbijania, nudności, zaparcia), zaburzeniach aktywności skurczowej pęcherzyka żółciowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężkie choroby wątroby, niedrożność dróg żółciowych i przewodu pokarmowego, ostre i przewlekłe stany zapalne żołądka i jelit. Nie stosować u dzieci poniżej 10 lat.

Środki ostrożności

W przypadku kamicy żółciowej stosować wyłącznie po przeprowadzeniu indywidualnego rozpoznania stanu dróg żółciowych pacjenta. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować preparatu.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: luźne stolce, kolka żółciowa, reakcje alergiczne.

Ciąża i laktacja

Brak badań klinicznych w ciąży i okresie karmienia piersią. Niektóre składniki preparatu przenikają do mleka matki.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Stosowany w dużych dawkach z lekami hipotensyjnymi i moczopędnymi może powodować hipokaliemię.

Cena

Raphacholin® C, cena 100% 11.37 zł

Preparat zawiera substancję: Activated charcoal, Cynara scolymus, Mentha oil, Raphanus sativum, Dehydrocholic acid

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."