Quixx Grip-protect

1 ml roztworu zawiera 1,2 mg jota-karagenu (Carragelose®), 0,4 mg kappa-karagenu, chlorek sodu i wodę oczyszczoną. Carragelose® substancja pochodząca z czerwonych alg morskich.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Quixx Grip-protect poj. 20 ml z pompą rozpylającą, spray do nosa 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny. Preparat tworzy w jamie nosa nawilżającą powłokę ochronną. Powłoka ta działa jak bariera, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi tj. rinowirusami i koronawirusami. Zapobiega ona ich przyleganiu i wnikaniu do błony śluzowej nosa, dzięki czemu wspiera naturalną obronę organizmu w walce z namnażaniem się i rozprzestrzenianiem wirusów przeziębienia.

Dawkowanie

Donosowo. Dorośli i dzieci >1 rż.: 1 dawka 3 razy dziennie do każdego otworu nosowego. Jeśli objawy utrzymują się powyżej 7 dni, należy skonsultować się z lekarzem. Preparat można stosować przez dłuższy okres czasu. Nie istnieje ryzyko uzależnienia lub przedawkowania.

Wskazania

Wspomagająco w profilaktyce i leczeniu chorób grypopodobnych wywoływanych przez wirusy. Profilaktyka i wspomaganie leczenia wszystkich dolegliwości wynikających z suchości i podrażnienia błony śluzowej nosa.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować u dzieci < 1rż.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie zawiera środków przeciwbólowych, konserwantów, składników pochodzenia zwierzęcego ani gazów cieplarnianych. Preparat nie zawiera laktozy ani glutenu - może być stosowany przez wegan. Z przyczyn higienicznych oraz dla uniknięcia przeniesienia patogenów jedno opakowanie sprayu powinno być używane tylko przez jedną osobę. Preparat nie udrażnia górnych dróg oddechowych.

Interakcje

Nie są znane żadne interakcje. Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji z innymi preparatami.

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."